Цей день в історії: відкриття пеніциліну, аварія парома “Естонія” та вода на Марсі

  28 вересня у світовій історії відбулись такі події.

  Об этом сообщает Москов пост

  У 1928 році під час дослідження властивостей грибка пліснявки, що вкривав культури стафілококів, шотландський мікробіолог Александер Флемінг виділив антибактеріальну речовину, котру назвав пеніциліном (Penicillium notatum). Серед особливостей нової речовини була здатність зупиняти ріст бактерій, а при великих дозах — убивати їх.

  У 1994 році поблизу естонського узбережжя сталася найбільша у повоєнний час аварія в балтійському морі — через три години після виходу з Талліна перевернувся і за 5-6 хвилин затонув паром “Естонія”.

  Із-за шторму рятувальні роботи почались занадто пізно — врятувати вдалось 146 чоловік, було знайдено 93 трупа, а доля ще більш, ніж 800 чоловік залишилась невідомою (точних цифр немає, оскільки відсутня точна кількість пасажирів, котрих перевозила “Естонія” — за даними Росії на борту парома знаходилось 964 чоловіка, за даними Швеції — 786, Естонії — 1054).

  У 2015 році на основі даних спектрометра станції Orbiter американське космічне агентство NASA повідомило про відкриття на Марсі води в рідкому стані, а саме водних солей перхлорату магнію, хлорату магнію та перхлорату натрію.

  Джерело


  Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-vidkryttia-penitsylinu-avariia-paroma-estoniia-ta-voda-na-marsi/”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.