Джонсон виграв парламентські вибори в Британії: що буде далі

  Консервативна партія Великобританії на чолі з нинішнім прем’єр-міністром Борисом Джонсоном, який пообіцяв вивести країну з Євросоюзу до 31 січня, здобула переконливу перемогу на дострокових парламентських виборах.

  Так, консерватори отримують 364 місця у Палаті громад із 650, що майже на 50 більше, ніж на попередніх виборах у 2017 році. Про це повідомляє Rfi.

  Зазначається, що торі не отримували настільки впевненої більшості в парламенті з часів Маргарет Тетчер. Основні їхні суперники в цій виборчій кампанії – лейбористи – зазнали поразки, забравши 203 мандати.

  Новини
  На кону доля Brexit: у Британії почалися позачергові вибори
  Борис Джонсон обіцяє вивести Великобританію з ЄС до 31 січня 2020 року

  Борис Джонсон обіцяє вивести Великобританію з ЄС до 31 січня 2020 року

  "Борис Джонсон, заручившись підтримкою виборців, має намір ратифікувати угоду щодо Brexit і вивести країну з ЄС 31 січня 2020 року. Консерватори ж обіцяли не подовжувати перехідний період", – йдеться в повідомленні.

  Водночас у Брюсселі вже заявили про готовність обговорити подальші відносини з Великобританією. Зокрема, глава Євроради Шарль Мішель привітав Джонсона з перемогою.

  "ЄС готовий до переговорів про торговельну угоду з Великобританією. Ми наполягатимемо на тому, щоб новий договір гарантував справедливі правила гри", – заявив він.

  Також привітання з перемогою Борису Джонсону направив і президент США Дональд Трамп. "Британія і Сполучені Штати тепер зможуть вільно укласти нову торговельну угоду після Brexit. Вона має потенціал стати набагато масштабнішою і вигіднішою, ніж будь-яка угода з ЄС", – написав він у "Твітері".

  Зі свого боку канцлерка Німеччини Ангела Меркель зазначила, що хоче зберегти "тісне партнерство" з Лондоном навіть після виходу з Євросоюзу – в економічному і політичному плані.

  I would like to congratulate @BorisJohnson on his victory.

  We expect a vote on the withdrawal agreement as soon as possible. #EU is ready for the next phase. We will negotiate a future trade deal which ensures a true level playing field.

  — Charles Michel (@eucopresident) 13 грудня 2019 р

  Congratulations to Boris Johnson on his great WIN! Britain and the United States will now be free to strike a massive new Trade Deal after BREXIT. This deal has the potential to be far bigger and more lucrative than any deal that could be made with the EU Celebrate Boris!

  — Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 13 грудня 2019 р

  Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • У червні 2016 року більшість жителів Великобританії проголосували за вихід королівства з Європейського Союзу.

  • Країни-члени ЄС схвалили проєкт договору про Brexit, який регламентує ключові моменти виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС.

  • На думку експертів, вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу може стати причиною повного розвалу ЄС, адже так англійці покажуть приклад іншим країнам.

  • Прем’єр Великобританії Борис Джонсон створив військовий кабінет для активізації підготовки до виходу країни з Євросоюзу без угоди. Політик був готовий на Brexit будь-якими необхідними засобами до 31 жовтня.

  • 18 вересня Європарламент підтримав документ про "упорядкований Brexit", а 17 жовтня ЄС і Лондон уклали нову угоду щодо Brexit, яка "повертає контроль" Сполученому Королівству.

  • 28 жовтня лідери країн Євросоюзу погодилися на прохання Великобританії про перенесення крайнього терміну для Brexit.

  • Європейська рада формально затвердила рішення про відтермінування Brexit відповідно до статті 50 Договору про ЄС, назвавши остаточну дату.

  Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!


  Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/abroad/dzhonson-vigrav-parlamentski-vibori-v-britanii-scho-bude-dali.htm”

Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.